شاهین فرهت: رییس جمهوری از گرفتاری اهالی موسیقی آگاه است
2014/3/15
image

این موسیقیدان روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار کرد رییس جمهوری در نشست اخیر خود با هنرمندان موضوع بازسازی دو ارکستر ملی و سمفونیک را مطرح کرد که امیدواریم هرچه زودتر این دو ارکستر فعالیت خود را دوباره آغاز کند.

وی تصریح کرد مسائل و مشکلات حوزه هنر به ویژه موسیقی از دو بعد خلاقیت هنری و اجرایی قابل توجه است، در حوزه خلاقیت هنری باید با در نظر گرفتن استعداد جوانان ایرانی موسیقی فاخر و جدی را اجرا کرد.

فرهت با تاکید بر ضرورت تداوم فعالیت شورای راهبردی ارکسترها گفت: آنچه مرا در مورد سخنان هفته گذشته رییس جمهوری امیدوار می کند آن است که وی به موضوع موسیقی تکیه کرده و مشکلات آن را مطرح کرد، باید صبر کنیم تا زمان مشخصی برای بازگشایی دو ارکستر اعلام شود.

وی تصریح کرد انتظار می رود که تا در مدت زمان کوتاهی وضعیت ارکستر سمفونیک مشخص شود.

به گفته این آهنگساز، ارکستر سمفونیک در جهان قدمت بیش از ۲۵۰ ساله دارد و در ایران نیز از سابقه خوبی برخوردار است، مجموعه ای هزینه بر نیست و با مدیریت مناسب می توان آثار بهترین آهنگسازان بزرگ جهان را اجرا کرد.

وی عنوان کرد در صورت پا گرفتن دوباره ارکستر سمفونیک دیگر ناچار نخواهیم بود برای ضبط اثر خود به اروپا سفر کنیم و امکان اجرا نیز فراهم می شود.