شاهین فرهت: آثار قوی تری نسبت به سال های گذشته به جشنواره راه یافت
2013/2/18
image

شاهین فرهت: امسال در میان پایان نامه های شرکت داده شده در جشنواره موسیقی فجر کارهای قوی تری نسبت به سال های گذشته دیده می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران، عضو هیات داوری و انتخاب بخش آهنگسازی موسیقی کلاسیک ایرانی و پایان نامه ، با اعلام این خبر به ستاد خبری بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر گفت: پایان نامه های شرکت داده شده در جشنواره موسیقی فجر امسال در اکثر اوقات سطح خوبی داشتند و کارهای قوی تری نسبت به سال های گذشته دریافت کردیم.

شاهین فرهت در ادامه افزود: این قطعات در فرم های مختلفی بود و زبان هارمونیک خوبی داشت. بر اساس این قطعات، نمودار کارهای جوانان را می توانیم صعودی در نظر بگیریم و ادعا کنیم که در بخش کلاسیک غیر ایرانی، آهنگسازی به طور جدی بین جوانان هنرمند شناخته شده است.

وی همچنین تصریح کرد: برگزیدگان این بخش نسبت به سایرین بیان بهتر و اصالت بیشتری داشتند و علاوه بر محتوای موزیکال، نکته مهمی که در آثار برگزیده مشترک بود تقلیدی نبودن کارها بود.

عضو هیات داوری و انتخاب بخش آهنگسازی موسیقی کلاسیک ایرانی و پایان نامه در ادامه درباره پایان نامه های ارسالی توضیح داد: در این بخش از جشنواره پایان نامه ها در مقطع لیسانس و بالاتر ارسال شده اند و از لحاظ کیفی بسیار قطعات بالایی هستند. تعدادی از این کارها حتی از سطح کارهای پایان نامه هم بالاتر و حرفه ای تر بوده اند.

این آهنگساز و استاد دانشگاه همچنین در ادامه تصریح کرد: این روند رو به رشد ادامه دار باشد تا جوانان بتوانند زمینه های لازم برای پیشرفت را فراهم کنند.

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در بخش های کلاسیک ایرانی، کلاسیک غیر ایرانی ، آواز جمعی، آهنگسازی در دوبخش پایان نامه و بیداری اسلامی برگزار می شود.