سمفونی شماره ۱۷ شاهین فرهت آماده ضبط شد
2013/8/5
image

شاهین فرهت که پرکارترین آهنگساز موسیقی کلاسیک کشورمان محسوب می شود کار نوشتن سمفونی شماره ۱۷ خود را به پایان رساند.
شاهین فرهت در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران(نای)، ضمن اعلام این خبر گفت: سمفونی شماره ۱۷ که کار نوشتن آن را به تازگی به پایان رسانده ام اثری ملودیک و بدون کلام است و درون مایه ای شاعرانه و احساسی دارد.

این آهنگساز در ادامه افزود: این اثر از ۴ موومان تشکیل شده که موومان اول و آخر آن حالتی تند و هیجانی دارد و در موومان دوم و سوم آن از تم های شرقی تری استفاده کرده ام.

وی همچنین عنوان کرد: سمفونی شماره ۱۷ که در حال حاضر آماده ضبط است به نوعی محصول تجربه تمام سال های آهنگسازی ام محسوب می شود و آن را برای دل خودم ساخته ام که امیدوارم مورد توجه مخاطبان نیز قرار بگیرد.

شاهین فرهت ادامه داد: البته ضبط این اثر بدون وجود اسپانسر امکان پذیر نیست؛ به هر حال ضبط یک سمفونی هزینه های بسیاری دارد که به تنهایی از عهده آهنگساز بر نمی آید و می بایست حمایت های مالی در این زمینه صورت بگیرد. امیدوارم در دولت جدید به حمایت از چنین آثاری نیز توجه شود.

این موسیقیدان گفت: پس از اتمام این اثر بیشتر قصد دارم به ضبط کوارتت هایی که پیش از این ساخته ام، بپردازم و احتمالا تا زمانی که این کارها را انجام ندهم سمفونی دیگری نسازم.