انتشار سنفونی ۱۶ شاهین فرهت/ ادای احترام یک پیشکسوت به پیشکسوت دیگر
2013/10/20
image
سنفونی ۱۶ شاهین فرهت برای تقدیم به هرمز فرهت روانه بازار موسیقی شد.
printنسخه قابل چاپ

رضا مهدوی موسیقیدان و مدیرعامل موسسه راوی آذرکیمیا در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر گفت: سنفونی شماره ۱۶ به آهنگسازی شاهین فرهت برگرفته از تم‌های پروفسور هرمز فرهت به رهبری ولادمیر سیرنکو رهبر ارکستر سمفونیک ملی اکراین با این کیفیت موسیقایی بالا، گامی تازه در انتشار موسیقی علمی در فرم بین‌الملل است.

ساخت سنفونی ۱۶ که بیشتر از ۱ سال زمان برده، در سال ۱۳۹۱ صورت گرفته و می‌توان گفت که بیش از سایر سنفونی‌های آهنگساز یعنی استاد شاهین فرهت زمان برده است.

مدیرعامل موسسه راوی آذرکیمیا ادامه داد: این اثر نه تنها تقدیم به پروفسور هرمز فرهت آهنگساز پیشرو و پیشکسوت ایرانی شده است، بلکه دو قسمت میانی آن مبتنی بر تم برخی از آثار دکتر هرمز فرهت است.

به گفته مهدوی این سمفونی شامل چهار قسمت (موومان) است که از فرم‌های سونات و فرم‌های نمایشی یا اکسپوزیسیون بهره می‌برد  و با حالت‌هایی دراماتیک و هیجان انگیز در فرم روندوی سنات ازجمله: آداژیو آلگرو دراماتیکو، آندانته، سکرتسو ویواچه، فینال آلگرو آپاسیوناتو تولید شده است.

مدیرتولید سنفونی ۱۶ رضا مهدوی، طراح گرافیک سعید باباوند است و ضبط آن در کشور اوکراین شهر «کی‌یف»  توسط مؤسسه راوی آذرکیمیا انجام پذیرفته و توسط پخش‌های گلچین، آوای باربد و رهگذر هفت اقلیم به سراسر کشور عرضه شده است.