ابراز رضایت هرمز فرهت از سمفونی«هرمز فرهت»
2013/6/12
image

شاهین فرهت که طی یکی دو ماه آینده قرار است سمفونی«هرمز فرهت» را راهی بازار کند از ابراز رضایت هرمز فرهت پس از شنیدن این سمفونی خبر داد.
شاهین فرهت در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران، ضمن بیان این مطلب گفت: چندی پیش کار ضبط سمفونی«هرمز فرهت» را که شانزدهمین سمفونی ام محسوب می شود در اوکراین به رهبری ولادیمیر سیرینکو به پایان رساندم که از این ضبط رضایت کامل دارم و معتقدم کار به خوبی انجام شده است.

این آهنگساز در ادامه افزود: این سمفونی را برای قدردانی از اولین استادم هرمز فرهت ساخته ام و خود ایشان نیز پس از شنیدن این سمفونی از آن خوششان آمد و ابراز رضایت کردند که از این بابت بسیار خوشحالم.

وی همچنین عنوان کرد: ولادیمیر سیرینکو رهبر ارکستر فیلارمونیک اوکراین نیز که وظیفه اجرا و ضبط این اثر را بر عهده داشت ضمن تمجید از این سمفونی عنوان کرد یکی از بهترین سمفونی های سال های اخیر دنیا را اجرا کرده و از این بابت خوشحال است.

شاهین فرهت ادامه داد: تمام کارهای مربوط به مراحل پیش از انتشار سمفونی«هرمز فرهت» انجام شده است و قرار است طی یکی دو ماه آینده این اثر از سوی موسسه راوی آذرکیمیا راهی بازار شود.

این موسیقیدان گفت: استاد هرمز فرهت موسیقیدان، آهنگسازان و موزیکولوگ برجسته کشورمان محسوب می شود که من در این سمفونی به فراز و نشیب های زندگی این موسیقیدان پرداخته ام. سمفونی هرمز فرهت از چهار موومان تشکیل شده و من علاوه بر تم هایی که ساخته ام از برخی تم ها و ملودی های آثار خود هرمز فرهت نیز در ساختن این اثر استفاده کرده ام.

این آهنگساز همچنین عنوان کرد: هرمز فرهت از مفاخر موسیقی ایران محسوب می شود که به عنوان استاد در دانشگاه هایی چون دانشگاه کالیفورنیا و دانشگاه تهران به تدریس پرداخته و به عنوان رئیس دپارتمان موسیقی دانشگاه داولین ایرلند فعالیت کرده است و امیدوارم با ساخت این سمفونی توانسته باشم در حد خودم از زحمات ایشان قدردانی کرده باشم.